Informator turystyczny

Wieże widokowe zawsze są rarytasem podczas wycieczek krajoznawczych. Czasem bywają miłym dodatkiem, a przy odrobinie szczęścia i dobrej widoczności stają się nie lada gratką i atrakcją turystyczną. Ostatnio natrafiliśmy na serwis internetowy gromadzący informacje o tego typu obiektach na terenie całej Polski.

[wp_ad_camp_3]

Wieże obserwacyjne lub widokowe ponownie stają się elementami krajobrazu. Od kilku lat mamy do czynienia z istnym wysypem punktów obserwacyjnych. Rzecz jasna nie chodzi o dostrzegalnie przeciwpożarowe, a ogólnodostępne obiekty dla turystów. Portal PunktyWidokowe.pl powstał w celu stworzenia bazy wież na terenie kraju. Niestety strona przestała działać (20.01.2015).

Każdy internauta może nie tylko czerpać wiedzę o lokalizacji wież, ale ma możliwość dodawania kolejnych lokalizacji. Obiekty rozsiane są po całej Polsce, co widać po zerknięciu na mapę. Mapa nie jest jednak kompletna, zachęcamy więc do uzupełniania informacji o ile takowe posiadacie. Na dziś dzień najwięcej obiektów znajduje się w południowych obszarach Polski, co nie powinno dziwić. Ukształtowanie terenu służy budowaniu kolejnych wież widokowych dla turystów.

Co o tym myślisz ?